Genel

Bekleme Koltukları Hakkında

Bekleme Koltukları Hakkında

Bekleme Koltukları Hakkında

Bekleme Koltukları Hakkında Öncelikle dürüst olalım, kimse bekleme odasında beklemekten hoşlanmamaktadır, ama bu hepimizin yapmak zorunda kaldığı bir durum. Son araştırmalar, bir kişinin bir doktorun bekleme odasında geçirdiği ortalama süreyi yaklaşık 21 dakika buldu. Bu nedenle, bekleme alanınızın ortaya çıkardığı izlenim, bir yapım ya da mola deneyimi olabilir; Alanınızda otururken konukların kendilerini rahat ve memnuniyetle hissetmelerini sağlamak son derece önemlidir. Bekleme alanınız ayrıca sizin ve şirketinizin veya kuruluşunuzun temsil ettiği şeyin bir yansıması olmalıdır. Tüm bu kurallar nedeniyle, alanınızı planlarken nereden başlayacağınızı bilmek çok zor olabilir. Bu nedenle, işlemden tahminde bulunabilmeniz için bazı ipuçları ve tavsiyeler bir araya getirdik.

Bekleme Alanı Oturma Düzeni

Ölçümler bekleme odanızın oturma alanında da önemlidir; Ziyaretçilerinize konforlu bir şekilde ev sahipliği yaparken alanınızın profesyonel ve çekici görünmesi gerekir.  Bekleme salonunuza uymasını sağlamak için almayı düşündüğünüz bazı resepsiyon mobilyalarının ölçümlerini almalısınız. Ne kadar bekleme koltuğu ihtiyacınız olduğunu düşünün. En yoğun günde kaç misafirler gelebilir, ardından boşluğa masalar da ekleyiniz. Konukların özgürce dolaşabilmeleri ve koltuklar arasında rahat bir alan olamalıdır. Ayrıca, hangi oturma düzenini kullandığınız da önemlidir., örneğin, bazı müşteriler genellikle sırtlarıyla herhangi bir kapıya çevirerek oturmak istemezler kare veya “U şeklinde” bir oturma düzeni kullanmak, konuklara rahat bir izlenim vermek için iyi bir yol olabilir.

Bekleme Koltuğu Satın Alırken Göz Önünde Bulundurmanız Gereken Bazı Ayrıntılar

Rahat mı? Rahatsız mı?  öncelikle bu soruya bir bekleyen olarak siz cevap verin, bu yüzden en iyi test denemektir. Tüm misafirlerinizin, boyutlarını, yaşlarını ve hareketliliklerini göz önünde bulundurun. Herkesi ağırlayabilmeniz için kolları olan veya farklı büyüklükteki sandalyelere ihtiyacınız olup olmadığını belirleyin.

Döşeme İpuçları (Bekleme Koltukları Hakkında)

Ne tür bir döşemeye ihtiyacınız olacak? Kombinasyon kumaşlar ve mühendislik kumaşlar doğal olanlardan daha dayanıklı olma eğilimindedir ve yüksek trafik alanlarında iyi sonuç verecektir. Ayrıca, dokuma kumaşlar ne kadar sıkı olursa, kumaş o kadar uzun süre kullanılabilir. Suni deri döşemeler, başka bir maliyette etkin seçenek olup, mikroplara, aşınmaya ve lekelere karşı temizlenmesi daha kolay olacaktır.

Son olarak, tüm resepsiyon mobilyalarınıza karar verirken bütçeniz, ihtiyaç duyduğunuz zamanın yanı sıra en büyük faktörlerden biri olacaktır. Bekleme alanınızı belirli bir tarihte bitirmeyi planlıyorsanız, örneğin son dakikaya kadar beklemekten daha kötü bir şey olmadığından yeterli bir teslim süresi bırakmayı unutmayınız.

Renkleri Dikkatlice Seçin (Bekleme Koltukları Hakkında)

Seçtiğiniz mobilyanın renkleri, duvarlarınızın ve demir başlarınızın renkleri, ziyaretçilerinizin hissetmelerini doğrudan etkileyebilir. Bir doktor ofisi bekleme odası tasarlıyorsanız, şefkat için pembe bir dokunuşla yeşil veya mavi gibi sakinleştirici veya güven verici renkler seçebilirsiniz. Yeşil sakinleşirken mavi, dürüstlüğü, sadakati ve güvenliği ifade eder. Bu nedenle, resepsiyon alanında karar alınması gerekiyorsa, yumuşak-mavi bir yeşili seçmek karar vermenize yardımcı olabilir. Bir salonda olduğu gibi diğer ofis resepsiyon alanlarında da, pembe bir gölge müşterilerinize kendilerini şımartacaklarını söylerken sarı ve kırmızı endişe ve saldırganlığa neden olabilir. Renkleri seçerken unutmayın, şirketinizin renklerini bekleme alanınıza da yansımasını isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir