Genel

Ergonomik Çalışma Koltukları

Ergonomik Çalışma Koltukları

Ergonomik Çalışma Koltukları

Ergonomik Çalışma Koltukları, Çalışma koltuklarında ergonomi bilimi son yıllarda hızla artmaktadır. Araştırmalar masaların arkasında çalışan kişilerin kötü oturma nedeniyle ve zayıf duruş nedeniyle kendilerini incittiğini kanıtlamıştır. Mevcut ürün sayısı da artmıştır, çünkü sağlığı korumak için ergonomik bir ofis koltuğunun gerekli olduğu daha iyi bilinmektedir. Genel olarak ergonomi endüstrisi, çalışan ve işveren tarafından bireysel sağlık ile daha fazla ilgili olduğu için büyümüştür.

Ergonomi Standartları (Ergonomik Çalışma Koltukları )

İş gücündeki ergonomi, bu bilimin arkasındaki teoriler eski Yunanlara geri dönmesine rağmen, nispeten yeni bir fikirdir. 1940’lı yıllardan beri bu tür tasarımlar ofis mobilyaları için düşünülmüş ve doğru masa ve bilgisayar iş istasyonlarının önemi 1990’lı yıllara kadar yaygın olarak bilinmiyordu. Ergonomi, daha fazla araştırma yapıldıkça büyüyen ve gelişen yeni bir bilim dalı olmaktadır.

Tüm ergonomi ürünlerinin karşılaması gereken standartların, birkaçını belirtmek için. Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü (ANSI) ve Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) gibi bazı kuruluşlar tarafından izlenmektedir. Bilimin doğası göz önüne alındığında, benzersizlik sorununa cevap veren bir ürünün standart bir tasarımı her kullanıcıya uygun değildir. Bu kuruluşlar, ürünlerin güvenli ve dayanıklı bir şekilde yapılmasının yanı sıra tedavi edici olduğu onaylanmış. Tasarım standartlarını karşılayacak şekilde yapılmış olmalarını sağlamaya çalışsa da, sadece onaylanmış bir standart olduğu anlamına gelmesi muhtemel değildir.

Doğru Ergonomik Tasarımı Bulmak

İki kişinin boyut, boy, ağırlık, şekil ve diğer fiziksel boyutları açısından tam olarak aynı olmadığı fikri göz önüne alındığında, ergonomik çalışma koltuğu. Herkes için en iyi ergonomiyi sağlamanın kanıtlanmış bir yoludur. Başlamak için, daha büyük ve daha uzun boylu kullanıcılar, oturma yerinin yeterli olduğundan emin olmak için potansiyel oturma seçenekleri üzerindeki ağırlık kapasitelerini kontrol etmelidir; Bu noktadan sonra, bir çalışma koltuğunun olması gerektiği gibi ayarlanıp ayarlanamayacağını belirleyin.

Ergonomik bir koltuğun aşağıdakileri içeren bir kişiye nasıl uyması gerektiğini anlamak önemlidir: çalışma koltuğu  yüksekliği; koltuk oturum derinliği; sırtlık ve bel desteğinin yüksekliği ve şekli; kolçakların yüksekliği ve hizalanması; kullanılan ayak ve tekerleklerin tipi. Belirli bir sandalyenin bir birey adına rahat olması için doğru bir şekilde ayarlanıp ayarlanmadığı genellikle birkaç dakika içinde belirlenebilir. Bazen bir ayaklık veya yükseltilmiş bilgisayar monitörü eklenmesi, belirli bir modelin belirli bir kişi için ayarlanmadığı durumlar olmasına rağmen doğru oturma ve çalışma açılarına ulaşılmasına yardımcı olabilir. Bu gibi durumlarda, en iyi öneri başka bir modeli denemektir çünkü zayıf ayarlanmış çalışma koltukları faydalı değildir ve aslında rahatsızlığa neden olabilir.

Ergonomik bir koltuğun kullanılmasındaki asıl nokta, rahatça ve vücuda zarar gelmesini önleyecek şekilde oturmanın bir yolunu bulmaktır. Bunu elde etmek için, kullanıcıların vücut şeklini ve boyutunu tamamlayacak ve mümkün olan en iyi desteği sağlayacak olan doğru modeli seçmek için zaman ayırmalarını Ev Ofis Dünyası olarak tavsiye ederiz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir