Genel

Mobilyanın Hayatımızdaki Yeri

evofisdünyası

Mobilyanın Hayatımızdaki Yeri

Mobilyanın Hayatımızdaki Yeri, İnsanlık tarihinde yaratılıştan bu güne kadar geçen her sürede oturma ihtiyacı hep olmuştur.  İnsan yaşadığı her anın en fazla kısmında oturarak zaman geçirmektedir. Yorgunluk hissi duyduğumuzda veya dinlenme ihtiyacı duyduğumuz her anda oturmak ilk yaptığımız eylem olmaktadır. Bir yerde gördüğümüzde farkında olmadığımız oturma mobilyaları, ihtiyacımız olduğunda aslında ne kadar da önemli olduklarını fark ettirmektedir. İnsanlar çalışmalarının çoğunluğunu oturarak yapmaktadır. Tarihimizin ilk zamanlarında sadece ahşap türünden yapılan oturma mobilyaları, günümüzde ise birçok elementten yapılmaktadır. Bunların en başında ise sandalyeler vardır. Ve sandalyeler günümüzde ahşap dışında, Metal Sandalyeler, Döküm Sandalyeler, Plastik Sandalyeler gibi çok fazla üretim sahasına dağılmış durumdadır.

Orman ürünlerinden sanayi ürünlerine geçilmesi aslen yaşam ortamlarımız için önemli bir konuydu. İlk başlarda sadece maliyeti ve işçiliği azaltmak için bu ürünlere geçilmiş olsa bile, dünyamızdaki ormanların azalmasını düşündüğümüzde iyi ki bu ürünlere geçmişiz diyoruz. İnsanlık olarak daha iyi yaşamamız için üretilen mobilyaların yanı sıra yaşayabilmemiz için gereken oksijeni bize sağlayan ormanları unutmak haddimiz olamaz. İlk zamanlarda sadece ihtiyaç için üretilmekte olan mobilyalar artık günümüzde moda ve zariflik için üretilmektedir. İnsanlık ihtiyaç dışında da mobilyalara yöneldiği için arz ve talebin çok fazla olduğu ticari bir sektör filizlenip adeta günümüz modası haline gelmiştir. Buda atölyede başlayan mobilyaların artık sanayileşerek fabrikalarda seri üretim ile üretmeye yönlendirmiştir. Atölyede üretim zamanında birkaç kişilik ekipler ile yapılan ahşap mobilya işlemleri, belki de şu zamanda iş istihdamına en fazla katkıda bulunan sektörlerden biri haline gelmiştir.

Mobilya tüketiminin en fazla olduğu bölüm ise artık ofis mobilyası türleri olmuştur. Kendi içerisinde çok fazla ihtiyaç doğuran ofis bölümü her alanında modern mobilya türleri kullanmaktadır. Mobilya sektörü, Makam Takımları,  Çalışma Koltukları, Misafir Koltukları, Bekleme Koltukları ve benzeri bir çok alanda ofis ihtiyaçlarına da cevap vermiştir.

Ahşap mobilyalarımızı özenle koruyarak kullanmaya dikkat etmek her insanın en birincil görevi olmalıdır. Ahşap mobilyalar orman ağaçlarından yapılmakta olup her mobilya bir ağaç kesilmesi demektir. Her temiz kullandığımız mobilya bir ağacı doğada tutmaktır.

Saygılarımızla.

evofisdunyasi.com ailesi olarak hepinize teşekkür ederiz.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir