Genel

Ofis Çalışma Koltukları Çeşitleri

Ofis Çalışma Koltukları Çeşitleri

Ofis Çalışma Koltukları Çeşitleri

Ofis Çalışma Koltukları Çeşitleri yazımıza çalışma koltuklarımız ile devam edelim. Çalışma koltukları her ticari veya idari işletmelerde çalışanların rahat hareket ederek çalışmalarını sağlamak amacı ile düşünülüp tasarlanmış mobilya türüdür. Genellikle iskelet yapısı metal olarak dizayn edilmektedir. Krom ayaklı çalışma koltuğu ve plastik ayaklı çalışma koltuğu olmak üzere sektörde iki çeşit ile yerini bulmaktadır. Aynı zamanda kolçaklı ve kolçaksız olarak da üretimleri mevcuttur. Çalışma koltuklarında en çok dikkat çeken konu çalışan sağlığı olmaktadır. Bu konuda çalışma koltuğu alırken rahatlığına ve ergonomisine dikkat etmeliyiz.

Nilüfer Krom Ayaklı Çalışma Koltuğu Kırmızı

Krom Ayaklı Çalışma Koltuğu (Ofis Çalışma Koltukları Çeşitleri)

Krom Ayaklı Çalışma Koltuğu ayak kısmının yıldız şeklinde krom paslanmaz malzemeden yapılmış olması görsellik ve duruş olarak prestijli bir duruşa sahiptir. Kendisini ön planda tutmayı başarmış bir koltuk türüdür. Plastik ayaklı çalışma koltuğuna göre fiyatının bira pahalı olmasını hak eden bir koltuk olduğunu söyleyebiliriz. Krom ayaklı çalışma koltuklarında kolçaklı ise genelde kolçağı krom kaplama yapılarak estetik görünürlüğüne bir yıldız daha takmış olur. Ergonomisi ve rahatlığından ziyade görünüşü ön planda durmasına istinaden sağlık açısından önemli olduğunu bildiğimiz çalışma koltukları ergonomisi ve rahatlığı yüksek birer çalışma koltukları dır.

 

Begüm Plastik Ayaklı Çalışma Koltuğu

Plastik Ayaklı Çalışma Koltuğu

Plastik Ayaklı Çalışma Koltuğu da krom ayaklı koltukta olduğu gibi yıldız ayaklıdır fakat malzeme olarak plastik malzeme kullanılmıştır. Plastik malzeme kullanılması da maliyetini düşürdüğü için krom ayaklı çalışma koltuğuna göre daha ucuz olduğunu söylemek mümkündür. Plastik malzemeden ayak yapılmış olması fiyatını düşürürmüştür ancak kalitesini düşürmemiştir. Ergonomisi ve rahatlığı diğer krom ayaklı koltuk ile aynıdır. Plastik ayaklı çalışma koltuğu kollu olarak almayı tercih ederseniz kolçak kısmının da plastik olduğunu bilmelisiniz.

 

 

Çalışma koltuğu tercihinizi yaparken krom ayaklı veya plastik ayaklı olmasından daha önemli olarak sağlıklı ve ergonomik bir çalışma koltuğunu seçmeniz sizler için daha önemli bir ayrıntı olduğunu unutmamalıyız. Sağlığımızı kaybetmeden önce kıymetini bilmek için seçimlerinize dikkat etmelisiniz. En ucuz koltuk kalitesiz koltuk veya çok pahalı koltuk çok kaliteli diye bir olay yoktur. Kişiye uygun ergonomik çalışma koltukları vardır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir