Genel

Ofis Hayatı Ve Sağlık

Ofis Hayatı Ve Sağlık

Ofis Hayatı Ve Sağlık

Ofis Hayatı Ve Sağlık. Ofis de çalışmak, insanları tek düzen bir yaşama zorlar. Bir ofis koltuğunun üstünde günümüzün yarıdan fazlasını geçirmekteyiz. Bu çalışma düzenini düzeltemeyeceğimiz için çalışma alanımız da konforu artırmanın yollarını aramak zorundayız. Bu konuda ilk yapmamız gereken, gerekli konforu ve ergonomiyi sağlayacak çalışma koltuğu satın almak olacaktır.

Tabi ki sağlığımız için bu yeterli değil, bizi obezite hayatına mahkûm eden bu çalışma düzenini bazı egzersiz hareketleriyle desteklemeliyiz. Birçok özel şirket de bu düzene karşı farklı etkinlikler çoğalmaya başladı. Pilates, pinpon masası, langırt vb. spor odalarını şirket bünyesine katarak hem çalışan personeli motive hem de hareketsiz kalan vücuda ilaç olmaya başladı. Hatta bu olaya protesto olarak Japon Tsuyoshi çalışma koltuklarıyla bir yarış düzenlemiş ve olağan üstü bir katılımla ilk yarış bir şölen gibi yapılmış. Daha sonra Tayvan Almanya İsviçre gibi ülkelerde de aynı yarışlar düzenlenmeye devam ediyor. Ekonomisi yüksek olan ülkeler çalışanlarının sağlığına da dikkat ettiklerini biliyoruz ve bizlerinde bu konuda çalışanlarımızın sağlıklarını dikkate almamız gerekiyor. Çalışanlarımız aslında şirketin birer temel taşları olduğunu hepimiz bilmemiz gerekiyor. Ergonomisi yüksek olmayan çalışma koltukları çalışanlarımızın sağlıklarını negatif yönde etkileyeceği için aldığımız koltukları dikkatle ve özenle tercih etmeliyiz. Çalışanlarımızın sağlığı ve rahatlığı aslında şirketlerimizin birer geleceğidir.

Çalışanlarımız için ideal çalışma alanları ve ideal ofisler kurmak her iş verenin birincil vazifeleri olduğunu bilincimizde tutmalıyız.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir