Genel

Polikarbon Sandalyeler Hakkında

Polikarbon Sandalyeler Hakkında

Polikarbon Sandalyeler Hakkında

Polikarbon Sandalyeler Hakkında, 1999’da “La Marie” adı altında Philippe Starck tarafından argesi yapılan ve Kartell tarafından üretilen, dünyanın ilk ve tamamen şeffaf sandalyesi, tek bir kalıptan polikarbonattan üretildi. Tasarımcısı aslında, sandalyenin şeklini değil malzemeyi vurgulamaya karar vermişti.
Şeffaflığı sayesinde görünmez sandalye adını aldı, amaç çevreyi gereksiz dağınıklıktan kurtarmakta olabilir.

Polikarbon Sandalyeler Kullanışı (Polikarbon Sandalyeler Hakkında)

Kullanılan materyale ilişkin kapsamlı ve titiz bir araştırma sonucu elde edilen başarılı hafiflik ve sağlamlık kombinasyonu en önemli faktördür. Darbeye dayanıklı olması polikarbon sandalyeleri ön plana taşımaya yetmedi, maliyet açısından biraz fazlaydı; ilk günden, bugüne kadar üretilen polikarbon sandalyelerin en ucuz hale getirilmesi için maliyetleri düşürmenin çok faydası olacağının da bilincindeydi.
Tasarımın kralı Philippe Starck, tasarımı genel halka erişilebilir kılma ilkesi altında “La Marie” yi çıkardı ve en ünlü eserlerinden biri oldu. 1949 yılında plastik eşya ve mobilya üretimine başlayan kimya mühendisi Giulio Castelli tarafından kurulan İtalyan şirketi Kartell için, ‘Made in Italy’ tasarımının en prestijli örneklerinden biriydi.
İstiflenebilir, sağlam ve konforlu polikarbon sandalye, kristal versiyonda ve dört farklı parlak renkte mevcuttur: mor, açık sarı, açık turuncu ve pembe-turuncu.
Kullanılan malzeme sandalyeyi iç ve dış mekan kullanımı için uygun hale getirmektedir ve rengini UV ışınlarına maruz kalsa bile kaybetmez.
Günümüz de birçok Türk şirketi tarafından, polikarbon şeffaf sandalye modelleri üretilmektedir. Oldukça dayanıklı ve gerçekten bir o kadar da kaliteli Polikarbon Sandalye modelleri mevcuttur.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir