Genel

Sandalye Çeşitleri

Sandalye Çeşitleri

Sandalye Çeşitleri

Sandalye Çeşitleri, günümüz mobilya sektöründe çok önemli bir ekonomik değere sahip olan sandalyeler hakkında biraz bilgi edinmek amacı ile alttaki sandalye çeşitlerini beraber inceleyelim.

Veos-Pad-Ahşap-Sandalye-08

Ahşap Sandalyeler (Sandalye Çeşitleri)

Ahşap Sandalyeler, günümüzde en çok kullanılan iç mekan ve üstü kapalı dış mekan sandalyesi olarak ön planda duran mobilya türüdür. Ahşap sandalyeler estetik duruşu ve göz dolduran yapısı ile kendinden çokça söz edilmesini hak etmiş bir sandalyedir. Her ev veya mekan da yemek masaların da veya cafe masalarında kullanılan mobilya türüdür ahşap sandalyeler. Kollu veya kolsuz seçenekleri ile de karşımıza çıkmaktadır ahşap sandalyeler. Bir çok sandalye türü olsa dahi her zaman için ön planda duracak sandalye ahşap sandalyedir.

 

 

Sandalye çeşitkeri 3

Bar Sandalyesi (Sandalye Çeşitleri)

Bar Sandalyesi, sadece bara özel üretildiği düşünülmektedir ama eczane tarzı tezgah arkasında çalışanların da en fazla tercih ettikleri sandalyedir bar sandalyesi. Özel olarak üretilmekte olup belirli bir özel boyutu vardır ve bar masalarının etrafında kullanılması için tasarlanmıştır. Sabit ayaklı veya amortisörlü olarak da karşımıza çıkmakta olan sandalyedir bar sandalyesi. Her sandalye de olduğu gibi bar sandalyesinde de kollu ve kolsuz gibi seçenekleri mevcuttur. Başka bir taraftan baktığımızda ise ayak şekillerine göre de ayrışılmaktadır. Ayak şekli olarak krom ayak ve metal boyalı ayak olarak ayrışmıştır.

 

 

Sandalye Çeşitleri (1)

Metal Sandalyeler (Sandalye Çeşitleri)

Metal Sandalyeler, metal elementinin şekillendirilmesi ile ortaya çıkan mobilya türüne verilen isimdir. Metal sandalyeler demir, alüminyum, krom ve benzeri metal çeşitlerinden elde edilmektedir. Bazen sadece ayaklarının metal olduğunu gördüğümüz metal sandalyeler bazen ise tamamen metal kullanılarak yapılmaktadır. Tamamı metalden üretilen metal sandalyeler genellikle dış mekanda kullanılmak üzere alınmaktadır. İç mekanda kullanılan metal sandalyeler ise genelde sadece ayakları metal olan sandalyelerdir. Ayak kısmı metal üzeri ise plastik veya ahşap ile birleşen metal sandalyeler çok şık ve estetik bir görünüme sahiptirler.

 

Sandalye Çeşitleri (2)

Tel Sandalyeler

Tel Sandalyeler aslında metal grubuna giren sandalye türüdür. 4 mm ve 5mm tellerden üretilen estetik bir sandalyedir. Ülkemizde gerek maliyetinden dolayı gerekse kullanımından dolayı popüler bir sandalye olmuştur. Neredeyse her yerde gözümüze çarpan bir sandalye olmuştur tel sandalyeler. Tel sandalyeler üretimi metal olmasından dolayı bir zorluk teşkil etmesine rağmen bileşenleri basit olduğu için fiyatı uygun olarak piyasadadır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir